Әліпби. Бір атаның ұрпағы » Қазақша білім сайты
Жарнама



Әліпби. Бір атаның ұрпағы

Апта Күні 11.03.15 Сабақ Ана тілі
Сабақтың тақырыбы Әліпби. Бір атаның ұрпағы
Сабақтың мақсаты Оқушылардың оқу дағдысын қалыптастыра отырып,сөздік қорларын дамыту.Оқушылардың жуан,жіңішке дауысты дыбыстар жайлы білімдерін кеңейтуге мүмкіндік жасау.Оқушыларды табиғатты аялауға,еңбексүйгіштікке тәрбиелеу. 
Күтілетін нәтижелер Оқушылардың оқу дағдысы қалыптасады,жіңішке жуан дауысты дыбыстарды ажырата алады.
Сабақ түрі Жаңа сабақ
Оқытуда қолданылатын әдіс-тәсілдер Сыни ойлау стратегиялары.
диалог,сурет салу, демонстрациялау, топтық,жұптық, жеке
Керекті жабдықтар Ана тілі «Алматыкітап» 2012 жыл
Сабақ барысы
Сабақ кезеңдері Мұғалім әрекеті Оқушы әрекеті
Кіріспе 1.Психологиялық ахуалды жақсарту мақсатындатренинг өткізу.
Қайырлы таң достар,
Қайырлы таң болсын. Бүгінгі күнің сәтті 
Сәттілікке толсын.
2.Сыныпты топтарға бөлу:
1 топ 2топ Жұмыс істеуге дайындалады, топ ішінде өзара ынтымақтастық қарым –қатынас орнығады. Қимылмен жасап көрсетеді
Тұсаукесер Балалар , біз өткен сабақта қандайдыбыспен танысып едік?
-Қане дыбыстайық
- Қалай дыбысталады екен?
Негізгі бөлім I. Жаңа сабақ. Бағдарлау – мотивациялық кезең 
- Балалар, мен сендерге бір хикая айтып беремін, бірақ 
- бұл хикаяда не туралы айтылғанын көрсететін сөз түсіп
- қалыпты, соны бірге тауып көрелік.
Баяғы өткен заманда, тіпті жазу мен оқу әлі болмаған заманда 
кішкентай таңбалар өзара керісіп, ұрсысып қалыпты. 
Мұны көріп бір қарияның айтқаны:
- Уа, нүкте мен иірім,
Сызықтарым, шеңберім!
Қол ұстасып барлығың, 
Қатарларға тұрғайсың!
Бірге басып қадамын
Жазуларды құрайсың!
Тынышталып таңбалар,
Ұрыстарын тоқтатты.
Біріктіріп қолдарын
Әріптерге айналды.
Сол әріптер тізімі
"…” құрайды.
(Әліпбиді)
- Әріптердің ретпен орналасуы әліпбиді құрайды екен.
- Әліпби неше әріптен тұрады? (42 әріптен)
IV. Операционалдық – орындаушылық кезеңі.
113 – жаттығу:
1. Мұғалімнің кіріспе әңгімесі.
2. Мұғалімнің әңгімені нақышына келтіріп оқуы.
3. Әңгімені оқушылардың оқуы.
4. Әңгіме мазмұны бойынша сұрақтар мен тапсырмалар:
- Әңгіме не жайында?
- Қар не деп мақтанды?
- Мұз ше?
- Су не деді?
- Бір атаның ұрпағы дегенді қалай түсінесін?
114,115 – жаттығулар
V. Рефлексиялық – бағалау кезеңі.
1. Әліпби неше әріптен тұрады? (42 әріп)
2. Әліпбидің әріптер кезегіндегі екінші әріп қандай? («Ә»)
3. Әліпбидегі ең бірінші дауыссыз дыбыс қандай? («Б»)





Әңгімені оқып, мазмұнын айтып, әңгімені талдау жасайды.






Жаттығуларды орындайды.
Үйге тапсырма. Әңгімені оқып келу. 

Қорытынды
Сабақта белсене қатысқан оқушыларды мадақтау




 
Автор: Асел | 15-08-2015, 00:38
Қарау саны: 1593
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :