Білімді игеруде диологік оқытудың тиімді әдістермен тілдік қатынасқа түсуге үйрету жолдары » Қазақша білім сайты
Жарнама

» » Білімді игеруде диологік оқытудың тиімді әдістермен тілдік қатынасқа түсуге үйрету жолдары


Білімді игеруде диологік оқытудың тиімді әдістермен тілдік қатынасқа түсуге үйрету жолдары

Ниетбаева Г алия Батыркановна

Алматы облысы Панфилов ауданы

"Кішішыған орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен" коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Білімді игеруде диологік оқытудың  тиімді әдістермен тілдік қатынасқа түсуге үйрету жолдары

Коучинг тақырыбы

Білімді игеруде диологік оқытудың тиімді әдістермен тілдік қатынасқа түсуге үйрету жолдары

Мақсаты

Мұғалімдерге диолгтық оқыту модуль маңыздылығын және сабақ үдерісінде тиімді пайдалану жолдарын көрсету.Әңгімені тиімді ұйымдастыруда "Джигсо", "Аквариум", " Fishbone ", "Кезбе тілші", "Он сұрақ" әдістерімен таныстыру.

Оқу нәтижесі

1.Сұрақ қоюдың ерекшеліктерімен танысады

2.Сабақ барысында құнды сұрақ қояды

3.Әңгімені тиімді ұйымдастырады

4.Болжап ,өз пікірін айтады

5.Сабақта оқушылардың белсенділігі мен қызығушылығын арттырады.

Әдіс-тәсілдер

Ой қозғау,топтастыру,сұрақ-жауап,әңгіме,талдау,болжау,АКТ қолдану,формативті бағалау түрлері (Басбармақ. Отшашу)

Негізгі идеялар

1.Топта ынтымақтастықта жұмыс жасай білу

2.Сабақ үдерісіндегі диалогтық оқытудың маңызы

3.Оқушының диалогқа қатысуда мұғалімнің ықпалы

4.Диологтік оқыту модулі мен СТО стратегияларның ықпалдасуы

Уақыт

Коучтің іс-әрекеті

Мұғалімдер іс-әрекеті

Ресурстар

Кіріспе

10 минут

 

Ұйымдастыру:

-амандасу(әр халықтың үлгісінде)

-өз есімдері жөнінде ой қозғау

-топқа бөлу( суреттермен)

-топ ережесін жасау

Топпен жұмыс жасайды;топ ережесін құрады

 

 

 

Түрлі-түсті қағаздар

Негізгі кезең

 

5 минут

10 минут

 

 

 

 

 

5 минут

 

15 минут

 

 

 

 

 

 

 

 3 минут

 4 минут

 

 

 

1. Презентация"Бір стакан сүт"

Бейнебаян мазмұнын жан-жақты талқылауға ықпал жасайды.

 

 2.Мәтін"Мерген"

Топқа үш үзіндіні бөліп береді.Мәтіннің соңғы үзіндісі берілмейді.Соңғы үзіндіні оқиды.

 

 

 

 

 

3.Сергіту жаттығуы"Тоғыз нүкте,төрт түзу"

4."Он сұрақ"стратегиясы Жасырын сөздер "Мұғалім","Қалам"

Топ ішінде талқылап, бейнебаяндағы проблеманы,себебін,фактілерді анықтап,қорытынды жасайды."Fishbone"стратегиясын орындайды. "Кезбе тілші" стратегиясын рөлдік ойынмен көрсету

 Қатысушылар топпен "джигсо"әдісімен мәтін үзінділерімен танысады.Мәтінді"Аквариум"стратегиясымен тірек сөздер арқылы өзге топтарға таныстырады.Оқиға соңы немен аяқталатыны туралы шағын әңгіме құрастырады.Соңғы үзіндіден кейінгі ой айтылып, бағаланады.

 Логикалық ойынның жауабын табу

 Сұрақтар ішінен құндысын анықтайды.

 

 

ИТ

 

А-4 форматты қағаз,маркер

 

 

 

Мәтін үзінділері

Қорытындылау

5 минут

 

 

 

Диалогтық оқыту молдулі оқушыларды сұрақ қойып, әңгіме жазуға ұйымдастырып,өз ойын дәлелдей білуге машықтандыратын тиімді әдіс-тәсілдерін таңдай білу арқылы сынып белсенділігін арттыруға болатынын айту.

Сабақ барысында аталған әдістер мен ойын түрлерін қалай қосар едім? Сабаққа қалай өзгеріс енгіземін?Сұрақтарға жауап береді.

 

Кері байланыс

3 минут

«Алтын,күміс,қола» кері байланыс жасау (мен үшін қызықты, өз сабағыма енгізуге болатын стратегия )

Карточкаға өз ойын жазып қалдырады

Карточкалар

 

 

 

 


 

 


Автор: admin | 11-03-2016, 10:26
Қарау саны: 3607
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :