Б. Соқпақбаев «Қамқорлық» » Қазақша білім сайты
Жарнама

» » Б. Соқпақбаев «Қамқорлық»


Б. Соқпақбаев «Қамқорлық»

«Т.Рысқұлов атындағы №48 орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

 Қалалық семинар сабақ

Б. Соқпақбаев

«Қамқорлық»

әдебиеттік оқу

3-сынып

Өткізетін: Назарбекова Ф.Қ.

Тараз

2015-2016 оқу жылы

Сабақ тақырыбы: Б. Соқпақбаев «Қамқорлық»

Мақсаты:

Мәтін мазмұнын ашуға,негізгі ойды ұғына білуге жағдай туғызу.Мәтіннің авторы туралы және мәтін жайлы әңгімелей отырып,табиғатқа қамқорлық жасай білуге жол ашу. Оқушылардың тақырып, мәтін бойынша талдау жұмыстарын өз бетімен, топта талдау жүргізе білу қабілеттерінің дамуына ықпал ету.

Күтілетін нәтиже:

Мәтінді оқып, мазмұнын айта алады.

Әңгімедегі негізгі ойды анықтайды.

Мәтіннің мазмұнын өмірмен байланыстыра алады.

Кейіпкерлерге мінездеме береді, сипаттайды салыстырады.

Типі: Жаңа білімді меңгерту

Түрі: Ашық сабақ

Керекті жабдықтар:интер.тақта,үлестірме парақшалар,маркерлер, гүл күлтешелері,видеоролик, мақал-мәтелдер жазылған қима қағаздар т.б.

Әдіс-тәсілдер: «Блум түймедағы» әдісі, «Болжау» әдісі, «Мюстенберг» әдісі,«Үш бөлімді күнделік» стратегиясы, «Венндиаграмма», «5 жолды өлең», «Шығармалар » кестесі

Сабақ кезеңдері(уақыты)

Мұғалім іс-әрекеті

Оқушы іс-әрекеті

Ұйымдастыру кезеңі

Психологиялық сәт

-Көңіл- күйлеріңіз қалай?

-Керемет!

Сабаққа дайындықтарыңыз ше?

-Тамаша!

Топқа бөлу мақал-мәтелдермен

1-топ: Жұмыла көтерген жүк жеңіл

2-топ: Көп түкірсе көл

3-топ: Жеке жүріп жол тапқанша, көппен жүріп адас.

Топ басшысын сайлау.

Бағалау парақшаларын тарату.

Топтық ережені ескерту:

1.Сабаққа атсалысу

2. Бір-бірімізді тыңдау

3. Әділ бағалау

Психологиядық сәт арқылы ыннтымақтастық атмосферасын құрады. Түрлі-түсті қағазға жазылған мақал-мәтелдермен топқа бөлінеді.

Топ басшысын сайлап алады. Бағалау парақшасымен танысады. Топтық ережені естеріне түсіріп бар назарларын сабаққа аударады.

Үй тапсырмасын пысықтау

«Блум түймедағы» әдісі

Өтілген тақырыпқа байланысты Блум таксономиясы бойынша қарапайымнан күрделіге бағытталған сұрақтар жазылған түймедақ күлтелері таратылады.

Сұрақтар:

1.Білу. Көжекті мұз үстінен кім тауып алды?

2.Түсіну.Ол көжекті үйіне не үшін апармақшы болды?

3.Талдау.Осы ертегіні осы өмірмен салыстыра мысал келтір.

4.Қолдану. Егер сен адасып қалып бөтен ортаға тап болсаң, қандай күйде болған болар едің?

5.Жинақтау. Ертегінің негізгі идеясы неде деп ойлайсың?

6.Бағалау. Сен қалай ойлайсың, балалар үшін бұл ертегінің қандай маңыздылығы бар?

Оқушылар сұрақтарға жауап бере отырып, түймедақтың күлтесін толықтырады.

Жаңа сабақ

Болжау жасату

Видиоролик көрсету «Менің атым-Қожа» фильмінен үзінді

-Көрестілген фильмнен үзінді қалай аталады?

-Кімнің шығармасы желісінде шығарылған?

Бүгін осы шығармадан үзінді оқимыз.

Ол қалай аталады?

«Мюстенберг» әдісі (Тез ойлап құрастырады.)

қмолқыақр (Қамқорлық)

«Менің атым-Қожа» фильмінен үзінді көріп авторының кім екенін айтып, сабақ тақырыбын ашады.

 

 

 

 

 

 

 

Білу

Б. Соқпақбаев туралы не білеміз?

-Ол кім?

-Қайда туған?

-Қай жылдары өмір сүрген?

Қандай шығармаларын білесің?

-Балалар жазушысы

-Алматы облысы, Нарынқол ауданы, Қостөбе ауылында туған.

«Шынықсын денеміз», «Сен ұйықтап жатқанда», «Шал мен бала»мәтіндері т.б.

Түсіну

Мәтінмен жұмыс

Мәтін бөліктері әр топқа бөлініп беріледі. Іштей оқыту. Ат қойғызу.

Мәтіннен бөлініп берілген бөліктерді оқушылар іштей оқып шығады. Бөліктерге ат қояды.

Талдау

1-топ: Торғайдың жанталасы

2-топ: Жантастың қылығы

3-топ:Қожаның қамқорлығы

«Үш бөлімді күнделік» статегиясы арқылы талдату

Үш бөлімді күнделік» стратегиясы арқылы талдайды.

Қолдану

Топтық жұмыс

1-топ:Венндиаграмма арқылы кейіпкерлерді салыстырту.

2-топ: «Шығармалар» кестесі арқылы Ж.Аймауытов пен

Б. Соқпақбаев шығармаларын салыстырту.

3-топ: «5 жолды өлең» әдісі арқылы «Торғай» тақырыбына өлең шығарту.

Постер жасап, қорғайды.

Сергіту сәті

Құсқа ұя жасау

Ұсталардай тарсылдатып,

Шегені де қағамыз.

Әшекейлеп, әдемілеп

Құстарға ұя саламыз

Қимыл іс-әрекетпен көрсетеді.

Жинақтау

Рафт «Қамқорлық»

Р- (рөл) Қожа

А- (аудитория) Бұзық балалар

Ф-(форма) хат

Т(тақырып) Қамқорлық

Оқушылар жеке жұмыстанып жазады. Өз қалаулары бойынша оқып береді.

Бағалау

Осы әңгімеден біз не алдық?

Өз ойларын ашық жеткізеді

Үйге тапсырма

Мәтінді мазмұндау.

Күнделіктеріне жазады.

Бағалау

Бағалау парақшаларындағы ұпайлар саны бойынша топ басшының ақпараты, мұғалімнің мадақтауы.

Бағалары ұпай санымен өлшеніп, бағаланады. Ерекше атсалысқан оқушылар аталып,мадақталады.

Кері байланыс

Түймедақ гүлін бояту.

Егер сабақ оған түсінікті болса қызыл түске, сары түс- толық түсіне алмадым, боялмауы-түсінбедім мағынасында бояйды.

 

Бекітемін:_____________________________________________________________

Автор: admin | 30-03-2016, 11:13
Қарау саны: 600
    
Жарнама

Пікірлер -
3


Қолданушы offline cabutexiz - 1 сәуір 2016 00:38
Качает!

---

русское порно видео смотреть онлайн, порно мамочки анал
--------------------
русское порно видео смотреть онлайн, порно молодые сиськи

diolazDype - 12 сәуір 2016 11:46
Этот вариант мне не подходит.

---

Такси москва тут

linkimom - 22 сәуір 2016 05:13
ПЛОХОЕ КАЧЕСТВО НО СМОТРЕТЬ МОЖНО

---

Разблокировка роутера тут

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :