Ғұндар тарихы

Астана қаласы

№76 мектеп-лицейінің

тарих география пәнінің мұғалімі

М. К. Дуйсекова

Ғұндар тарихы.

Мақсаты

Тарихшы ғалымдардың деректерін пайдалана отырып, ғұндардың мемлекеттік құрылысы ,тұрмысы мен шаруашылығы жайлы мағлұмат беру.

Күтілетін нәтиже

Талдауға.

Топпен,жұппен,жеке жұмыс жасауға,

Өз еркімен білім алуға дағдыланады.

Қолданылатын әдіс-тәсілдер

Сергіту сәті,«Кім жылдам», ИНСЕРТ , Семантикалық карта, «2жұлдыз,1тілек»,ББҮ.

Қолданылатын ресурстар

Флипчарт, маркерлер, портреттер, тақта, стикерлер, слайд,бағалау парағы,суреттер.

Ұйымдастыру кезеңі

 

 

Амандасу.

Оқушыларды түгелдеу.

Сергіту сәті. «Бір тілек».

Түрлі түсті қағаздар арқылы оқушыларды 1,2,3,4 топқа бөлу.

Әр топтан бағалаушы, тайм стикер, топ басшысы тағайындалады.

Сабақ кезеңдері

Тапсырма

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Білім

 

Қызығушылық

тарын ояту

«Ми шабуыл» әдісі

 

Үйге берілген тапсырманы сұрақ-жауап арқылы диалогқа түсіру

Слайдта берілген сұрақтарға жауап беру, топпен тапсырманы орындау

Әр топ сұрақтарға жауап береді.

Түсіну

«Кім жылдам» әдісі

арқылы топпен жұмыс жасау

Жаңа сабақты бастамас бұрын ой қозғау мақсатында оқушыларға сұрақ арқылы диалогқа түсіру, сол арқылы топпен жарыс ұйымдастыру.

1.Ұлы Қытай қорғаны туралы не білеміз?

2.Ол кімдерден қорғану үшін тұрғызылды?

3.Қорған неше шақырымға дейін созылған?

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап беріп, өз ойларын ортаға салады.Бір-бірін толықтырады.

Топпен жұмыс жасайды.

Қолдану

«ИНСЕРТ» әдісін қолдану.

Тақырыпты оқушыларға тақырыпшаларға бөліп беру.Дәптерге жаңа термин сөздерін түртіп жазып алу.

Оқушылар өз ойлары мен пікірлерін

ортаға салады.Топ ішінде талқылайды.

Талдау

Постермен жұмыс

1 топ

2 топ

3 топ

4 топ

Топтарға жаңа тақырып бойынша сабақты толық меңгерту мақсатында өз пікірлерін сурет арқылы қорғайды, ол үшін конвертке салынған сұрақтар таратылады. Тақырыптар туралы өз ойларын суретке салады.

Берілген тапсырманы уақытылы орындау, сұрақтарға нақты жауап беру, тақтаға әр топтан 1-2 оқушы шығып тапсырманы қорғау.

Жинақтау

Семантикалық картамен жұмысм

Слайдта берілген семантикалық картаны толтырады, білімдерін жинақтайды .

Дұрыс,бұрыс жауаптарын көрсетеді.

Бағалау

Өзін-өзі бағалау (2 мин)

 

Бағалау парақшаларын әр топ басшысы бағалайды сабақ барысында.

Топпен және жеке өзін- өзі бағалайды

Рефлексия

Стикерлерді толтыру Оқушылар бүгінгі сабаққа деген ойын стикерге жазып, тақтаға іледі. (2 мин)

 

Оқушыларға стикер толтыруды ұсынылады.

Ұсынылған стикерді толтыру.

Үй жұмысы.

ББҮ кестесін толтыру.

 

 

 

 

Автор: dauke | 28-02-2017, 22:12
Қарау саны: 752
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :