Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару » Қазақша білім сайты
Жарнама

» » Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару


Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

63-Сабақ

Кіші Шыған орта мектебі

21.11.2015жыл

Исабекова Жанар Серикбаевна

5а сынып Математика

Қатысқандар саны 25

қатыспағандар саны-0

 

Сабақтың такырыбы

Сабақ негізделген оқу мақсаты

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

1. Көбейтіндінің,қосындының,айырманың бөлінгіштігі,натурал сандардың бөлінгіштік белгілері бойынша білімдерді жинақтау

2. Оқып-үйренілудегі,тақырыпты меңгерудегі кемшіліктерін табу және білімдегі олқылықтарды түзету,орнын толтыру

3. Оқушылардың сабақтағы тәртіп,ұйымшылдық және қызығушылық дәрежесін арттыру

Оқу нәтижелері

Барлық оқушылар

·

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілерін тұжырымдап бере алады

 

 

 

 

 

Оқушылардың басым бөлігі

·

 

Теорияны практикамен ұштастыра алады, яғни ережеге сәйкес мысалдар келтіріп, ойын жинақтап дәлел келтіре алады

 

 

 

 

 

Кейбір оқушылар

· Есеп шығарғанда шатасады. Мұғалімнің, өзге оқушылардыңкөмегіне жүгінеді

 

 

 

 

 

 

 

 

Алдыңғы оқу

 

Натурал сандардың 9-ға,3-ке бөлінгіштік белгілері

 

Жоспар

Ұйымдастыру.Оқушыларды түгендеу.Қөңіл-күйін қадағалау Психологиялық ахуалын жақсарту.Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Сабақтың мақсатымен, табыс критерийлерімен таныстыру

Өткенді пысықтау. Семантикалық карта

Үй жұмысын тексеру.№638

Тест тапсырммасын орындау

Ертедегі шығыс аңызы

Сандарға байланысты мақал-мәтелдер

Сабақты бекіту Топпен жұмыс

Қорытындылау,талдау

Рефлексия, Бағалау

Уақыт

Жоспарланған жаттығулар

Негізгі дереккөздер

Басталуы

3 мин

 

Ұйымдастыру.

Оқушылар өз орындарында тұрып,әр сөйлемнің соңында шапалақтайды. Мейірімді жүрекпен,

Ақ пейілді тілекпен,

Амандасып алайық

Бір жадырап қалайық.

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

Табыс критерийлерімен танысу

«5»-Үй жұмысын толық, әрі дұрыс орындаған. Теориялық сұрақтар мен практикалық тапсырмаларға қатесіз жауап бергенТақырыпты барынша толық жеткілікті меңгерген

«4»- Үй жұмысын толық ,әрі дұрыс орындаған, теориялық сұрақтар мен практикалық тапсырмалардан

1-2 қате жіберілсе,тақырыпты барынша жеткілікті меңгерген

«3»Тақырыптыжеткіліксіз меңгерген.Өз бетімен тапсырманы

дұрыс орындай алмайды.Ойын ашық жеткізе алмайды

«2»Тақырыпты меңгере алмаған.Есепті мұғалімнің көмегімен орындайды

 

 

 

 

 

 

 

 

Сариев А

Мектептегі білім сапасын

бағалау әдістемесі.2012 жыл

Ортасы

5 мин

3 мин

10 мин

Үй жұмысы дұрыс жауаптары арқылы тексеріліп, талдау жүргізіледі

Семантикалық карта

Әрбір санның 5-ке, 9-ға немесе11-ге бөлінетіндігін белгілеңіз

5-ке бөлінеді

9-ға бөлінеді

11-ге бөлінеді

35

5616

583

81

121

144

5685

710

1309

486

Сан

Бөлгіші бола ма?

18

1

2

4

7

8

9

18

24

1

3

5

6

11

12

24

45

1

4

5

6

9

15

45

48

1

2

3

9

16

19

48

Тест тапсырмасын орындау. Жұппен жұмыс

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығаруНатурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығаруЖұптық Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығаруНатурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығарубағалау

Сабақты бекіту: Топпен жұмыс№643,644

Тақтамен жұмыс №642

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

 

 

 

 

«Bilim land» сайты

Математика 5-сынып

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Әдістемелік журнал

Математика №2(14)-2008

Республикалық ғылыми-

әдістемелік журнал

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Информатика-физика-

математика» журналы

№6-1996

Қорытынды:Әр жұп 3 ұйғарым жазады, оның біреуі «жалған» болып табылады.Өз ұйғарымдарын басқа жұпқа береді. Екінші жұп ұйғарымды оқиды және үш жауаптың қайсысы дұрыс еместігін талқылайды. Мысалы: 6 санының бөлгіштері-1,2,3 және 6

Тақ сандар-0,2,3,6,7,13,16

7 мен 14 сандарының арасында 6 натурал сан бар

Осылай жалғаса береді.

Үйге тапсырма беру: №645

Рефлексия Бағалау

 

Қосымша ақпарат

 

Саралау

 

Бағалау

 

Пәнаралық байланыс

 

· Әр оқушыға қабілет-қарымына қарай деңгейлік тапсырмаларды ұсынып,нәтижесі талданады

· Табыс критерийлерін қолданып, оқушы өзін- өзі бағалайды.Сабақ соңында оқушы білімін сараптап баға қойылады.

·

 

Қазақ тілі мен әдебиеті,

тарих

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рефлексия

Сабақтың оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Сыныптағы ахуал қандай болды?

Мен орындаған саралау шаралары тиімді болды ма?

Мен бүкіл уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім және неліктен?

Төмендегі ұяшыққа сабақ туралы өз пікірлеріңізді жазыңыз.

Бүгін оқушылар өздеріне бұрыннан таныс натурал сандардың қызықты қырларымен тереңірек, жан-жақты таныс болды. Сыныптағы оқушылар түгелдей дерлік қатысып,өзін-өзі танытуға атсалысты.Қабілетті оқушылар барынша ашылып,ойларын дәлелді жеткізіп жан-жақты мағынасын ашуға тырысты.Жоспарымды жүзеге асыруда нәтижеге жеттім.Уақытында үлгердім.

Тарихи деректер

Аңыз әңгімелер

Сандарға байланысты

мақалдардың тәрбиелік мәні зор

болды

Қорытынды бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

1.Тест тапсырмаларын орындау оқушылардың білімдегі олқылықтардың бар-жоғын немесе жалпы сыныптың тақырыпты қаншалықты меңгергенін көрсетті

 

 

2.Сабақты қорытындылаудағы жұптық жұмыс әр оқушыны ізденіске жетелейді.Ойланады,ортақ шешім жасайды.

Ол шешімдерін жалпы сыныпқа хабарлайды. Талқыланады. Қай жұптың жазған ұйғарымдары немесе жауаптары

тапқырлық танытқаны туралы атап айтамын. Кері байланыс орнайды

 

 

 

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алды? (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)

Ертедегі шығыс аңызын әңгімелеген кезде оқушылар ерекше таңданыспен ұйып тыңдағандарын байқадым. Соңындағы сұрақтарға жауап нұсқаларын барлық оқушылар өз пікірлерімен бөлісті.

 

 

 

 

Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім?

Пәнаралық байланыс және оқушыларды әңгімеге тарту , оларға ой тастау,жолай сұрақтар қою

арқылы«үндемейтін» оқушыларды сөзге тартуға мүмкіндік бар.

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

 

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

 

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

 

Натурал сандардың бөлінгіштік белгілеріне есептер шығару

 

 

 

 

 

 

 

Автор: dauke | 30-01-2016, 20:24
Қарау саны: 1436
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :