» » Еліктеу сөз туралы түсінік.


Еліктеу сөз туралы түсінік.

Мұғалімі: Қыйлыбай Динара Балғашқызы

Күні: 12.03.2015

Сыныбы: 6 «Ә»

Тақырыбы:Еліктеу сөз туралы түсінік.

Мақсаты: Еліктеу сөздер туралы алғашқы ұғымдарын қалыптастыру.

-Еліктеу сөздері туралы алғашқы түсінік қалыптасады;

-Еліктеу деп аталатын атаудың мәнін түсінеді;

-Еліктеу сөздердің басқа сөз таптарынанерекшеліктерін ажырата білуге үйренеді.

Қолданылған модульдер:Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер.Оқытуды басқару және көшбасшылық.Сыни тұрғыдан ойлау. АКТ-ны пайдалану.Оқыту мен оқуды бағалау.Жас ерекшеліктерін ескеру.

Стратегиялар: «Шаттық шеңбері», «Жұптас, ойлан, талқыла», Сергіту сәті «Жаңылмайық жаңылтпаштан», «Аквариум»,«Сэндвич», «Жапондық бағалау».

Сабақ жоспары

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Негізгі дереккөздер

Кіріспе

10 мин

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі

Мақсаты:Тұлғаралық байланыс жасау.

4 топқа бөлу

Мақсаты: Топта жұмыс жасауға үйрету.

«Ақыл қалпағы»

Оқушылар бір сұрақтан жазып қалпаққа салады.Қалпақтағы сұрақтарды араластырып, әр оқушы бір сұраққа жауап береді.

 

 

«Ыстық алақан» әдісі арқылы шаттық шеңберін құрып,оқушылармен амандасып, көңіл күйлерін сұрап бір-біріміззге тілек тілейміз . «Ақыл қалпағы» үй жұмысын тексеру.

Диалогтік оқыту әдісін пайдалана отырып, өткен сабақ бойынша бекіту сұрақтарын қояды.

«Жұбыңды тап» әдісі арқылы жұпқа бөлемін.

 

Оқушылар бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілей отырып, тілектер айтады.

Оқушылар тас түрлеріне байланысты топқа бөлінеді, оқушылар топ ережесіне бағынады.

Ауызша мадақтау

«Жарайсыңдар!»

«Тамаша!»

Түрлі- түсті тастар

 

Тұсаукесер

8 мин

«Ой тастау»

Мақсаты:Түрткі сұрақтар арқылы тақырыптың мазмұнын ашу.

 

Тәжірибе жасап, «Ойлан, жұптас, талқыла» әдісі арқылы жаңа тақырыпты ашады

1-топ шар жарады,2- топ суды стақанға құяды,3- топ барабан соғады, 4-топ шам жағады.

Шар қалай жарылды?

Су қалай ақты?

Барабан қалай соғылды?

Шам қалай жанды?

Түрткі сұрақтар арқылы тақырыпты ашамыз.

Сұрақтарға жауап береді, бірін-бірі тыңдайды, толықтырады.

 

 

 

 

Тәжірибе жасай отырып,болжам жасайды, идея ұсынады.Сұрақтарға жауап бере отырып, тақырыпты ашады.

Смайлик

ЖЖ

смаилик

Негізгі бөлім

20 мин

Топтық жұмыс «Аквариум» әр топ өз жұмысын қорғайды.

Мақсаты : Ынтымақтастықта жұмыс жасай отырып, өзара идея алмасады.

Топтарға сөйлемдер таратылады.Сөйлемді құрау, еліктеу сөзді табу, суреттеу, постер қорғау.

297-жаттығу.Орындау.

Бірін-бірі тыңдап, ынтымақтаса бір шешімге келеді.Әр топ өз постерін қорғайды.Мәтінмен жұмыс.Құрамына қарай талдау жасайды.

Жапондық бағалау.

Оқулық.

Үлестірмелі парақшалар.

Ватман.

Маркер.

2 мин

Сергіту сәті

Мақсаты: оқушыларды әуен ырғағымен билетіп, сергітіп алу.

«Жаңылмйық жаңылтпаштан» қайталайды.

Оқушылар орындарынан тұрады, интербелсенді тақтада көрсетілген қимылдарды орындайды.

Шапалақ соғу

 

 

 

Интербелсенді тақта

Қорытынды

5 мин

Рефлексия

«Сендвич» әдісі

Мақсаты:Өзін-өзі бағалау, қорытынды шығару.

Оқушының алған білімін тексереді.

Сабақ бойынша алған біліміндерін стикерге жазып,жапсырады.

Формативті бағалау

Стикер

Үй тапсырмасы

298-жаттығу.

 

 

 

 

Автор: dauke | 11-02-2016, 21:23
Қарау саны: 2246
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :