» » » Негізгі және туынды еліктеу сөз


Негізгі және туынды еліктеу сөз

Мұғалімі: Қыйлыбай Динара Балғашқызы

Күні: 19.03.2015

Сыныбы: 6 «Ә»

Тақырыбы:Негізгі және туынды еліктеу сөз.

Мақсаты: Еліктеуіш сөз бен бейнелеуіш сөздердің қолданылатын орындары, қолдану мақсаты туралы біледі.

Міндеттері:

-Негізгі еліктеу сөздер;

-Туынды еліктеу сөздер туралы түсінеді;

-Еліктеу сөздерді өмірде қолдануға үйренеді.

Қолданылған модульдер:

Стратегиялар: «Шаттық шеңбері», «Ыстық орындық», «Миға шабуыл», «Бір минуттық эссе», «Отандық өнім»,«Серіппелі сауал» стратегиясы

Сабақ жоспары

Сабақ кезеңдері

Уақыты

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Бағалау

Негізгі дереккөздер

Кіріспе

10 мин

Психологиялық ахуал

Ұйымдастыру кезеңі

Мақсаты:Тұлғаралық байланыс жасау.

«Жұбыңды тап»

Мақсаты: Топта жұмыс жасауға үйрету.

 

Шаттық шеңберін құрып,оқушылармен амандасып, көңіл күйлерін сұрап бір-бірімізге «періште таяқшасы» арқылы тілек тілейміз.Қағазда жазылған сөздердің жұптарын табу арқылы топқа бөлінеді. Спикер тағайындау.

Оқушылар бір-біріне бүгінгі сабаққа сәттілік тілей отырып, тілектер айтады.

Оқушылар тас түрлеріне байланысты топқа бөлінеді, оқушылар топ ережесіне бағынады.

Ауызша мадақтау

«Жарайсыңдар!»

«Тамаша!»

 

Тұсаукесер

8 мин

«Ыстық орындық»

Оқушылар орындықта отырған бір оқушыға сұрақтар қояды.Оқушылар ауысып отырады.

Миға шабуыл

«Ойлы болсаң, ойлап көр»

Мақсаты:Түрткі сұрақтар арқылы тақырыптың мазмұнын ашу.

Диалогтік оқыту әдісін пайдалана отырып, өткен сабақ бойынша бекіту сұрақтарын қояды.

Тақтада жұмбақтарды оқиды.

Жұмбақтардан еліктеуіш сөздерді тауып, құрамына талдайды.

Жұмбақтардың жауабын шешіп, 3 тілге аударады.Еліктеуіш сөздерді тауып, постер қорғайды.

Смайлик

 

 

 

 

 

Интербелсенді тақта

Негізгі бөлім

20 мин

«Бір минуттық эссе»

Мақсаты : Ынтымақтастықта жұмыс жасай отырып, өзара идея алмасады.

Нютон суреті, жарты алма суретін интербелсенді тақтада көрсетіледі.Еліктеуіш сөздерді қолдана отырып, эссе жазу тапсырмасы беріледі.

Оқушылар суретке қарап, еліктеуіш сөздерді қатыстыра отырып, мәтін құрастырады.Еліктеу сөздерді құрамына талдайды.

Бірін-бірі бағалау

 

2 мин

Сергіту сәті

«Отандық өнім»

Мақсаты: оқушыларды әуен ырғағымен билетіп, сергітіп алу.

Суреттер көрсетіледі.Қай өнімді пайдалы деп танитыны анықталады.

Қымыз-Кокакола

Қазақстан-Сникерс

Әлия әртіс- Дженнифер Лопес т.б.

Оқушылар интербелсенді тақтада көрсетілген суреттерден таныс өнімді атайды.

Шапалақ соғу

 

 

 

Интербелсенді тақта

Қорытынды

5 мин

Рефлексия

«Серіппелі сауал» стратегиясы

Мақсаты:Өзін-өзі бағалау, қорытынды шығару.

Әрбір топқа талқыланатын сұрақтар беріледі.Еліктеу сөздің құрамына қарай бөлінуі.Негізгі еліктеу сөз.Туынды еліктеу сөз.Еліктеу сөздің мағынасына қарай бөлінуі.

Жауаптардың барлығын қалай біріктіруге болды?

Оқушылар берілген сұрақтарға жауап береді.

Алған білімдерін бағалайды.

Формативті бағалау.

 

Үй тапсырмасы

312-жаттығу.

 

 

 

Автор: dauke | 11-02-2016, 21:30
Қарау саны: 2489
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :