Kazakhstan is my Motherland » Қазақша білім сайты
Жарнама



Kazakhstan is my Motherland

 

Kazakhstan is my Motherland

 Астана қаласы, № 76 мектеп-лицейі

Кенжебай Айгерім Төребайқызы

Ағылшын тілі пәні мұғалімі 

Сынып:

7 «А» сыныбы

Пән:

Ағылшын тілі

Сабақтың тақырыбы:

Kazakhstan is my Motherland

Оқу мақсаты:

Should модальді етістігінің сөйлемде дұрыс пайдалануын қадағалай отырып, тілдік айтылымға басты назар аудару.Оқушылардың Қазақстан туралы мәліметін ағылшын тілінде айта алуын қалыптастыра отырып, Отансүйгіштік қасиеттерін одан әрі дамыту.

Табыс критерийлері

Барлық оқушылар

Көпшілік оқушылар

Жекелеген оқушылар

Қатысады;

уақытты тиімді пайдаланады; Should модальді етістігін қолдана алады;

Өз ойларын жеткізе алады;

сұрақтарға ашық жауап бере алады;

есте сақтай алады

Ерекшеленеді;

көшбасшы бола алады;

барлық мәліметтерді толық айта алады;

саралап, мағынасын түсінуге машықтанады.

Уақыты

Кезеңдері

Тапсырма

Мақсаты

Мұғалім не істейді

Оқушылар не істейді

Бағалау

Ресурстар

5 минут

Ұйымдастыру кезеңі

 

1.Амандасу

2.атмосфералық ахуал

3.алтын ережемен танысу

4. топқа бөлу

Оқушылардың сабаққа көңілдерін аудара отырып, атмосфералық ахуал орнату

Сұрақтар қояды, ережені бірге хормен қайталайды, топқа бөлуге ықпал жасайды.

Жауап береді, ережені түсіндіреді, топқа бөліну үшін суреттер, сөйлемдер құрайды.

қолпаштау

Суреттер

 

3 минут

Үй тапсырмасын тексеру

Must/have to сөйлем жазу.

Өткен сабақты еске түсіріп, тапсырма тексеріп, бағалау.

 

Тексереді, қадағалайды

Тапсырма оқиды, бағаланады.

Критериалды бағалау

мақтау

дәптер

2 минут

Ой қозғау

Бейнеролик арқылы тақырыпты ашу

Бейнефильм арқылы көз алдарына елестету арқылы тақырыпты ашу.

Мұғалім бағыттаушы, кеңесші

Пікірлерін ортаға салады, сұрақтарға жауап береді

мадақтау

Экран, бейнеролик

Карта, глобус

5 минут

Жеке жұмыс

«Қызыл қораптан» әр оқушы тапсырма алады. Kazakh traditional food,

national games, holidays, Expo-2017, My city- Astana, Famous people, Kazakhstan president, Proverbs about Motherland т.б тақырыптар

Оқушылардың өз бетінше ғаламтор, басқа да материалды пайдалану арқылы ізденіске баулу

Мұғалім бағыттаушы, кеңесші, қадағалайды

Ұлттық ойындар туралы бар тапсырма түскен оқушы өз мәліметін оқи отыра, топ басшысы болады.

Үлестірме қағаздарды, ғаламторды пайдаланып, тапсырманы орындайды, дәптерге жазады.

Критериалды бағалау

Қызыл қорап,

Ұялы телефон, планшет, ғаламтор

3 минут

Ұлттық ойын

«Бес тас» ойыны

«асық» ойнау.

Ұлттық ойынымызды дәріптеу

Бағыт береді.

Жеңген оқушылар топ басшы болып сайланады.

Сабаққа қызығады; белсенділік танытып, ойын ойнайды.

Жеңімпаздарға шоколад беріледі.

бес тас, асық

10 минут

Топтық жұмыс

1-топ: РАФТ

2-топ: Ребус

3-топ: таныстырылым топпен қорғау

Ұйымшылдық көрсете отырып, материалды игеру.

Бағыттайды, қадағалайды

Диалог жүргізеді,

Өз ойын жеткізеді,

Топпен қорғайды.

Критериалды бағалау

Мадақтау

 

Плакат, қосымша мәліметтер, суреттер, ұялы телефон

2 минут

Сергіту сәті

«Қара жорға» биі

Оқушылардың буын суйек қозғалысын реттей отырып, қазақтың биін құрметтеуге үйрету

Қозғалып, билейді

Қозғалып, билейді

Қол шапалақтау

Экран, диск

7 минут

Практикалық жұмыс

Грамматика бұрышы

 

Оқулықпен жұмыс

Дәптермен жұмыс

1.Бейне ролик арқылы грамматика түсіндіру

 

2. Should модальді етістігіне байланысты ән айту

Should модальді етістігінің сөйлемде дұрыс пайдалануын қадағалай отырып, тілдік айтылымға басты назар аудару.

Түсіндіруге ықпал жасайды, қадағалайды бағыт береді.

Көріп, түсінеді және жаттығу орындап, қорытындысын шығарады.

Мадақтау,

Баллдық жүйе

Интербелсенді тақта, үлестірмелі қағаздар.

3 минут

Бекіту

"Jeopardy” ойыны арқылы сұрақтар қою

Бүгінгі өтілген тақырыпты қорытындылау

Бағыттаушы қадағалаушы

Жылдам сұрақтарға жауап береді

Критериалды бағалау

Интербелсенді тақта,

1 минут

Үй тапсырмасы

1-топ: Should модальді етістігіне сөйлем 10 сөйлем жазу;

2-топ: Қазақстанда туристтер көретін жерлер;

3-топ: эссе: Туған жерім.

Деңгейлеп тапсырма беру арқылы, мейлінше ауқымты ьақырыпты қамту.

түсіндіреді

Түсінеді, үй жұмысын орындайды.

Критериалды бағалау

слайд

4 минут

Бағалау

 

 

Кері байланыс

Критериалды бағалау

 

Жапсырмаларға сабақ туралы өз ойларын жазу

Бүгінге алған білімдерінің нәтижесін шығару

Қадағалап, бағалайды, есептейді

Есептейді, сын қабылдайды.

 

Сабақ туралы өз ойларын жазады.

Критериалды бағалау

Өз ойларын жазады.

Бағалау парақтары, стикерлер

Сабақтан кейінгі ойланатын сұрақтар

 

Не сәтті болды?

Оқушылардың топпен жұмыс жасағаны белсенді болды. Сонымен қатар, тақырыпты қызықтыра, ауқымды түрде берілген тапсырмалар мен ұлттық ойындарды сабақ үстінде қолданған өте сәтті шықты.

Не сәтті болмады?

Оқушылар топпен, жылдамдылықпен әр түрлі ребус, рөлдік ойындар жасағаннан кейін, дәптермен жұмысқы аса назар аудармады.Яғни, оқушылар бір сөйлеммен ғана шектеліп, уақытты тиімді пайдаланып, тез келесі тапсырманы орындағысы келді.

Нені жақсартуға болады?

Барлық тапсырмалар деңгейлеріне, жас ерекшеліктеріне сай болды деп ойлаймын. Ешқандай тапсырманы қосып-алмай, оқушыларға қажетті білім меңгерілді деп сенімдемін. 7 модульдің барлығы сабақта тиімді қолданылды.

 

Автор: admin | 13-05-2016, 11:00
Қарау саны: 395
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :