Famous actors and actresses

Сырдария ауданы, №129 Ә.Жәмішев атындағы мемлекеттік коммуналдық мекемесі
Сынып: 9 А Күні: 26.02.2015 Пәні: Ағылшын тілі
Пән мұғалімі: Р.Абдраманова

Сабақтың тақырыбы Unit 6 . Step 2. Famous actors and actresses
Сабақтың мақсаты Танымдық: Оқушыларға Present Perfect пен Past Simple шақтарын ажыратуды, оларды қолдануды меңгерту. "Famous actors and actresses” тақырыбында сөздік қорын жетілдіру, өз ойларын еркін білдіруін, сыни ойлауды дамыту.
Эмоциялық: психологиялық жағымды орта қалыптастыру.
Әлеуметтік: жұптық, топтық әрекеттер ұсыну арқылы бір-бірімен қарым-қатынас жасауға жағдай жасау
Күтілетін нәтиже: 1.Оқушылар Present Perfect Past Simple шағынан ажыратады, сөйлем құрайды. Тақырып бойынша ойын еркін айта алады.
2. Топпен, жұппен жұмыста сыни ойлау дағдысын қалыптастырады.
3. Жаңа түсінік қалыптаса бастайды.
Сілтеме Ғаламтор, оқулық, әдістемелер
Негізгі идеялар Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру арқылы өзара әрекеттестікте жұмыс жасауға ықпал ету.
Тапсырма көздері 1.”Famous actors” тақырыбында оқушылар кроссворд шешу (жеке)
2. Бейнесюжет көріп, мәтін оқып постер қорғау (топен).
3. Вен диаграммасын толтыру; даталарғы қатысты сөйлемдер табу (жұппен)
4. Present Perfect пен Past Simple шақтарын ажырату
5. Блум таксономиясы бойынша тапсырма орындау (жеке)
Сабақтың көрнекілігі Слайд, стикер, плакат, түрлі-түсті карандаштар, ноутбук, интерактивті тақта.
Сабақтың кезеңі Уақыты Мұғалімнің іс-әрекеті Оқушынның іс-әрекеті Мақсаты
Кіріспе
(3-5 мин) 2 мин.
Оқушылармен сәлемдесу. Кезекшіден оқушылардың қатысуын тексеру.
T:- Good morning, children! 
-Who is on duty today? 
-What date is it today?

Сәлемдеседі.
Кезекші жоқ оқушыларды атайды.
Күннің ретін ағылшын тілінде атайды.
Ps: -Good morning teacher! 
P on duty: -I am on duty today. All are present.
Оқушылардың зейінін сабаққа аудару 

2 мин.
Оқушылардың көңіл куйін сұрау.
T: I’m fine! And how Оқушылар смайлик арқылы көңіл куйлерін көрсетеді
P1: I’m fine too, thanks Психологиялық жағымды 
are you? P2 I’m OK. ахуал орнату

Тұсау кесер
(5-10мин)

Білу, түсіну деңгей
3 мин

Ой қозғау. Кроссворд шешу (слайдтағы суреттерге қарап жауап береді)
1.What film is it?
2.hat is this actors name?
3.Who played the role of Kyz Zkybek?
4.What kind of film is "Tom and Jerry”?
5.What is this young actor’s name?
6.How do we call films about American cowboys?
7. Movie with a lot of fighting is called…
8.Movie which can make us laugh?
9. In frightening films you can see them...
10. The main character of the film "Gashyk Zhurek”.
11.How is this fantastical film called?
12. The young Kazakh actress who played in the film "Reketir”.
Оқушылар кроссвордты шешеді, жауаптарын жазады
f a r a
A s a n a l i
m e r u e r t
c a r t o o n
A r t u r
w e s t e r n
a c t i o n
c o m e d y
g h o s t s
m o l d i r
s u p e r m a N
А s e l
Өткен сабақтағы материалды қайталау, білу, түсінуін тексеру сонымен қатар жаңа сабақтың тақырыбын ашу

3 мин

Learn to pronounce the new words
Producer; screenwriter; director; casting director; actors; stuntman; film and sound director; director; designer; camera operator
Оқушылар сөздерді қайталайды, мысалдар оқиды
Жаңа сөздерді меңгерту, оларды сөйлемдерде қолдану.

Сөздік қорды дамыту, сойлеу дағдысын қалыптасты-ру.

2 мин

Match the English word to its Kazakh equivalent:
Producer - актерлер 
Screenwriter - дыбыс режиссері 
Director - директор 
Casting Director - дизайнер, безендіруші 
Actors - продюсер 
Stuntman - оператор 
Film and Sound Director- сценарий жазушы 
Designer - актерларды іріктеуші 
Camera operator - дублер 
Оқушылар сөздердің аудармасын табады, мысалдар келтіреді.
Producer актерлер 
Screenwriter дыбыс 
режиссері 
Director директор 
Casting Director дизайнер,
безендіруші 
Actors продюсер 
Stuntman оператор 
Film and Sound 
Director сценарий 
жазушы 
Designer актерларды
іріктеуші 
Camera operator дублер 


Негізгі бөлім
(15-20)

Талдау, қолдану 
деңгей


10 мин
Топтық жұмыс «Бәрі, өкіл, таңдау» әдісі
Оқушыларға Кира Найтли мен Орландо Блум жайлы бейне сюжет көрсетіледі, мәтін беріледі.

(топтар бір-бірін екі жұлдыз бір ұсыныс арқылы бағалау, өзара бағалау - топ басшысы топ мүшелерін бағалайды) Оқушылар көрген бейнесюжет пен мәтін бойынша тұжырымдамалық карта жасайды Өз бетінше оқу мен тыңдап түсінуді жетілдіру. Сөйлеу дағдысын қалыптастыру.Сыни ойлауын дамыту. Топта жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыру. 
10 мин

Жұптық жұмыс. (басбармақ арқылы бағалау. Критериалды бағалау, оқушылар өзін дескриптор арқылы бағалайды)
Оқушылар бір-біріне ашық сұрақ қояды, жауап береді.Мысалы:
1.When and where was Chan born? 
2.What is his occupation?
1-жұп: Джеки Чанның өмірі, отбасы жайлы ашық сұрақтар құрастырады, оның жауаптарын екінші жұп жазады.
2-жұп: Джеки Чанның жұмысына қатысты ашық сұрақтар қояды, оған бірінші жұп жауап береді ЖАДАның көмегімен бір шешім шығаруға, ашық сұрақ қоюға дағдыландыру.
Қорытынд ы
(5-10 мин)

Бағалау деңгей 

10 мин
Жеке жұмыс.
Блум таксономиясы бойынша тапсырмалар орындау.
Оқушылар өз деңгейлеріне сәйкес келетін тапсырмаларды орындайды. Оқушылар-
дың сыни ойлауын, шығармашы-лық қабілетін дамыту. Өздерінің оқудың қандай сатысында тұрғанын, қандай бағытта даму керек екенін түсінуді дамыту.
Кері байланыс 2 мин
Did you like the lesson?
What did you like the best?
Were there any difficulties? Оқушылар сабақтан алған әсерін жазады.
Рефлексия жасауға дағдыландыру
Кейінгі тапсырма 1 мин Write an essay "My favourite actor” Оқушылар сүйікті актері жайлы әңгіме жазады Оқушылардың шығармашы-лық қабілетін дамыту.

Автор: Раушан Султанбаевна | 25-04-2015, 20:23
Қарау саны: 6418
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :