Үндістан. Пәкстан » Қазақша білім сайты
Жарнама



Үндістан. Пәкстан

Ниетбаева Кульбаршин Батырхановна

Тарих пәнінің мұғалімі

«Кішішыған орта мектебі мектепке дейінгі шағын орталығымен» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сыныбы: 9

Пәні: дүние жүзі тарихы

Сабақтың тақырыбы: Үндістан. Пәкстан

Сабақтың мақсаты:

Модульдерді ықпалдастыра отырып, оқушылардың сыни тұрғысынан ойланып, екінші дүниежүзілік соғыстан кейінгі Үндістан мен Пәкстанның экономикалық, саяси жағдайы, ішкі-сыртқы саясаттары бойынша топтасып жұмыс істеулеріне, қосымша дерек көздерін пайдаланып, өзара пікір алмасып, ойларын еркін, ашық жеткізулеріне, бірін-бірі шынайы бағалауға бағыт беріп, мүмкіндіктер жасау.

Қолданылатын модульдер:

СТО,ОЖЕСО, ОМОЖТ, ОҮБ, АКТ, ТЖДБО

Стратегиялық іс-әрекет: топтық жұмыс, Венн диаграммасы, ББҮ кестесі, «Синквейн» стратегиясы

Ресурстар:

дүние жүзінің саяси картасы, дүние жүзі тарихы 9 сынып,

баспасөз бетінде жарияланған материалдар ( газет, журнал),

слайдтар

Жоспар мазмұны

Мұғалімнің іс-әрекеті

Оқушылардың іс-әрекеті

Ұйымдастыру

Ынтымақтастық атмосферасын қалыптастыру

Тілектер айтып,бір-біріне көтеріңкі көңіл-күй сыйлайды.

Топқа бөлу

Түрлі түстерді қолдану

Топқа бөлінеді.

Білу, түсіну

Үй тапсырмасын сұрау

Оқушыларға бағыт беру

Бір-біріне сұрақтар қояды, жауап береді.Бірін-бірі тексереді.

Қолдану

Жаңа тақырып:

§ 28. Үндістан. Пәкстан

ББҮ кестесі

Білемін

Білгім келеді

бойынша жұмыс

Үндістан мен Пәкстан туралы не білетіндерін, білгілері келетін мәліметтерді жазады.

Сабақтың мақсатын шығарады.

Мазмұнды сызбамен жұмыс

Топтарға тақырыптарды бөліп беру

1. Үндістанның тәуелсіздікке жетуі және республика болып жариялануы

2. Үндістанның экономикалық дамуы

3. Елдің саяси жағдайы. Сыртқы саясаты

4. Пәкстан

Топ болып мазмұнды сызбамен жұмыс істейді. Ақылдасып,ортақ пікірге келеді.

Жұмыстарын қорғайды.

Бірін-бірі тыңдайды.

Қосымша деректермен жұмыс

Махатма Ганди

Индира Ганди

Беназир Бхутто

Слайдтар арқылы қосымша деректермен таныстырады. Өздерінің ой-пікірлерімен бөліседі.

Пікірлерін дәлелдейді.

Талдау

Бағыт беру

Венн диаграммасын толтыру

 

 

ББҮ кестесін аяқтау

Үйрендім

 

Үндістан мен Пәкстанның айырмашылықтары мен ортақ, ұқсастықтары бойынша жұмыс.

 

Сабақта нені үйреніп, қандай мәліметтермен танысқандарын жазады.

Жазған мәліметтерін оқып, таныстырады.

Қорытындылау

Бағыт беру

Тақырып бойынша оқушыларға өлең шығаруға тапсырма беру. «Синквейн» стратегиясын қолдану

Шығармашылықпен жұмыс істейді. Сабақты өлеңмен қорытындылап, өз ойларын жеткізеді.

Үйге тапсырма беру

Тапсырманы хабарлау

Тақырыпты оқу. Қосымша мәліметтер жинау.

Бағалау

 

Топ басшыларының бағалауларын тыңдау

 

Бағалау критерийлері бойынша,топ басшылары топ мүшелерін бағалайды.

Рефлекция

Сабақ бойынша кері байланыс орнату

Түрлі-түсті стикерлерге сабақтан алған әсерлерін, ұсыныстары мен пікірлерін жазады, смайликтердің тұсына іледі.

 

 

Автор: admin | 11-03-2016, 10:17
Қарау саны: 1513
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :