» » » Квадрат теңдеудің түбірлері


Квадрат теңдеудің түбірлері

Сабақ 

Мектеп  «Ы.Алтынсарин атындағы орта мектебі»КММ

Күні :  

Мұғалім есімі: Чалмаксимова Гульмираш Шихмыратовна 

Сынып    8   

Қатысқандар саны:

қатыспағандар саны

Тақырыбы

Квадрат теңдеудің түбірлері

Сабақ негізделген

оқу мақсаты

 Квадрат теңдеулерді әртүрлі әдістер арқылы шешіп, білім алушылар білімдерін қорытындылап өз ойларын айта алады

 

Оқу нәтижелері

(СМАРТ жоспар)

-   Квадрат теңдеудің түрлерін біледі,

Оқушылардың басым бөлігі

    Квадрат теңдеудің түбірлерін табуды біледі.

Кейбір оқушылар

     Барлық қасиеттерін қолданып есептер шығарады

Алдыңғы оқу           (Сындарлы оқыту)

Квадрат теңдеулер

Жоспар

Жоспарлан-ған уақыт

 

Жоспарланған  жаттығулар

Мұғалім   әрекеті

7-модуль ықпалдастығы

Әдістер        тәсілдер

Оқушы  әрекеті

Басталуы

 

 

 

1.Ұйымдас-тыру

(1-мин)

Амандасу

Барлау

Оқушыларды топтарға бөлу

1 – сұрақ :
Квадрат теңдеу дегеніміз не?
2 – сұрақ :
Квадрат теңдеудің қанша түрі бар, атаңыз.
3 – сұрақ :
Толымсыз квадрат теңдеуле атаңыз.
4 – сұрақ :
Келтірілген квадрат теңдеу дегеніміз не?

Толық және келтірілген квадрат теңдеулерге мысал келтіріңіз.
с=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.
b=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.
4. b=0, с=0 болғандағы толымсыз квадрат теңдеуге мысал келтіріңіз.

Жайлы атмосфера  қалыптастыру

 

Оқушылар бір-бірімен амандасып топтарға бөлінеді

2.Сабақ

мақсатын қою

(2-мин)

 

Сын тұрғысынан ойлау

Бірлесіп  мақсат қою

Бүгінгі тақырыпты   дәптерлеріне жазады

Ортасы

 

 

1.Білімдерін тексеру(білу)

Тақырып бойынша қысқа сұрақтар қою

Формулаларды қайталау

Оқыту мен оқудағы жаңа тәсілдер

Миға шабуыл

Түрткі болу.

 

Оқушылар  өз-ара сұрақтар береді және

алған білімдері  пысықталады.

2.Жаңа   сабақ

(Түсіну)

Тақырыпты өздігінен үйренуге жағдай жасау

а) Ауызша жаттығу.

 «Кім шапшаң» ойыны.

1) 6х2 +4х+11=0

 2) 9х2 -3х+1 0

3) -0,6х2 +11х-30 0

Жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту

Қалай  оқу керектігін  үйрену(өзін-өзі реттеу) көпірше жасау

Топ  мүшелері оқиды

3.Пысықтау (Қолдану)

Тақырып бойынша тапсырмаларды орындату

  1. 2 — 5х + 3 = 0
  2. 3t2 — 5t – 2 = 0.
  3. 5a2 — 7a + 2 = 0
  4. 8z2 — 7z1 = 0
  5. 2y2 +7y —30 = 0

 

 

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

топ    мүшелері өз топтарында талқылау  жасайды

4.Бекіту.

(Талдау)

Тест тапсырмалары арқылы есептерді орындайды

1. a = - 3, b = 8, c = 5 болса, онда ax2+bx+c=0 теңдеуін жаз
a) 3x2+8x+5 b) - 3x2+8x - 5c) - 3x2+8x+5=0d) - 3x2 - 8x - 5=0
2. Қай сан x2 - 3x - 10=0 теңдеуінің түбірі болады?
a) 5 b) - 5 c) 3 d) - 2
3. a = - 5, b = 9, c = 4 болса, онда ax2+bx+c=0 теңдеуін жаз
a) 3x2+8x+5=0b) 5x2+8x – 5=0 c) - 5x2+9x+4=0 d) - 3x2 - 8x - 5=0

4. 2x2+3x+1=0 Дискриминанты нешеге тең?

a) 4 b) 5 c) 1 d) 25

 

Сын тұрғысынан ойлау АКТ Ынтымақтастық жұмыс

Оқушылар берілген тапсырмаларды орындайды

Аяқталуы

 

 

 

1.Қорытындылау

(Жинақтау  +

 

Автор: dauke | 30-01-2017, 21:13
Қарау саны: 835
    
Жарнама

Пікір жазу
Сіздің есіміңіз: *
Эл.почта: *
Жартылай семіз Қисайған мәтін Сызылған мәтін Сызылған мәтін | Сол жаққа қою Ортаға қою Оң жаққа қою | Смайлик қою Сілтеме қоюҚорғалған сілтеме қою Выбор цвета | Жасырын мәтін Үзінді қою Таңдалған мәтінді транслитерден кирилицаға ауыстыру Вставка спойлера
Қауіпсіздік коды: Қауіпсіздік кодын көрсету үшін осы суретті қосыңыз
Жаңарту, егер код көріңбесе
Кодты енгіңіз: :